• امروز جمعه, 03 اسفند 1397 - Fri 02 22 2019
 • پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهرستان شهریار به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار

  مهندس مروتی نیا رئیس شورای اسلامی شهرستان شهریار طی پیامی فرارسیدن ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار را به خانواده بزرگ پرستاری ایران تبریک گفت.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرستان شهریار،  متن کامل پیام به این شرح است:

  25 اسفند ماه خجسته زاد روز بانوی کربلا، اسوه نیکی‌ها و پرستار دل‌های زخم دیده و خرابه‌های شام است.

  روزی که به مناسبت ولادت یگانه پرستار خامس آل عبا و فرزندان آخرین برگزیده خدا به نام روز پرستار نامگذاری شده و به یقین نامگذاری این روز بزرگ به نام پرستار در نظام جمهوری اسلامی برای قدر دانستن و ارج نهادن به مقام والای پرستاران است.

  پرستاری هنری است بی نظیر و تخصصی است بی همتا. پرستاری تنها مراقبت از علائم حیاتی بیمار نیست؛ فقط نگاهبانی از مرز حیات بیمار نیست؛ بلکه دمیدن روح زندگی است در تن رنجور بیمار؛ وزش نسیم محبت است و جاری کردن زلال امیدواری در بدن خسته بیمار؛ پرستاری حفظ جان بیمار است و تقویت روح او؛ درمان زخم های بیمار است و مرهم نهادن بر زخم های درون او.

  پرستاری آمیختن طبابت جسم است با طبابت روح؛ روشن نگه داشتن چراغ حیات بیمار است و درخشان کردن خورشید ایمان و اعتمادش به زندگی. برای همین است که پرستاری هنر است و تخصص.

  حرفه مقدس پرستار در فرهنگ دینی و بالاخص در ایران اسلامی از جایگاه و منزلت بالایی برخوردار است چرا که با شکوهمندترین و شریف ترین جلوه آفرینش الهی یعنی حیات و جان انسان‌ها مرتبط است .

  بی تردید صفات و ویژگی‌های شاخص حیات زینب کبری(س) برای امت اسلامی خصوصاً بانوان مسلمان سرمشق است و می تواند زمینه ساز تحول روحی در همه انسان‌ها به ویژه گروه زحمتکش و شریف پرستاران باشد .

  اینجانب روز میلاد زینب کبری(س)، پرستار همه عاطفه ها و همه ستاره های درخشان ایمان و عفّت و پرستار همه ارزش های زخم دیده در تاریخ شیعه را به همه پرستاران و منادیان انسانیّت و ایمان تبریک عرض نموده و توفیقات روز افزون و سلامتی و بهروزی را برای این قشر ارزشمند و زحمتکش از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

  امین مروتی نیا

  رئیس شورای اسلامی شهرستان شهریار