• امروز جمعه, 03 اسفند 1397 - Fri 02 22 2019
 • مهمترین موضوع كشور پایدار كردن كشاورزی است

   

  مهندس چمران :

  مهمترین موضوع کشور پایدار کردن کشاورزی است.

  رئیس شورای عالی استان ها گفت: مهمترین موضوع در کشور کشاورزی و پایدار کردن کشاورزی است.

   

  به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرستان شهریار و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران و شورای عالی استانها در دویست و چهل و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران پس از اظهارات محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: کارگروهی با حضور نمایندگان مجلس، دولت و شهرداری تهران درباره حریم در شورا تشکیل شده است و تاکنون نیز جلساتی داشته‌ایم.

  وی افزود: بر اساس تصمیمات این کارگروه قرار شد بعضی از بندها در حوزه حریم اصلاح شود ولی هنوز اتفاقی نیفتاده است و تا اصلاحیه‌ها انجام نشود حریم شهر تهران دراین وضعیت باقی خواهد ماند.

  چمران افزود: در تولید کشاورزی اگر خودکفا شویم و صادرات داشته باشیم قطعا و یقینا جایگاه و پایگاه کشور تغییر می‌کند.

  رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: به دلیل مشکلات کشاورزان در روستاها شاهد آن هستیم که روستاها تخلیه می‌شوند و به شهرهای کوچک و حاشیه‌نشینی روی می‌آورند و اگر یک نفر از روستا خارج شوند به دنبال آن به دلیل مشکلات موجود دیگر افراد روستا نیز به شهرها روی می‌آورند.

  وی با تاکید بر اینکه مهمترین موضوع کشور ما کشاورزی و پایدار کردن کشاورزی است گفت: براساس آمار غیررسمی آمریکا 7 برابر میزان نیازش گندم تولید می‌کند و آلمان نیز 3 برابر بیش از نیاز تولید گندم دارد و امیدواریم ایران نیز به خودکفایی گندم برسد.