• امروز جمعه, 01 شهریور 1398 - Fri 08 23 2019
 • رئیس شورای عالی استانها در همایش بزرگ روز ملی شوراها: با وجود شوراها دولت می تواند به امور كلان كشور بپردازد/شوراها پیشانی تماس نظام با مردم هستند.

   

  رئیس شورای عالی استانها در همایش بزرگ روز ملی شوراها با بیان اینکه شوراها، پیشانی تماس نظام با مردم هستند، گفت: شوراها بخش نماد مردم سالاری دینی هستند، هر اقدامی که در جای جای کشور بخواهد عملی شود بدون حضور مردم عملی نمی شود و شوراها خود مردم هستند و در دل مردم جای دارند.

  به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرستان شهریار و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، مهندس مهدی چمران درهمایش روز ملی شوراها که با حضور رئیس جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد، پس از عرض خیر مقدم به رئیس جمهور کشور و میهمانان، اظهار داشت: امیدوارم همانگونه که در پیام زیبای امام خمینی (ره) در چنین روزی تشکیل شوراها دستور داده شد تا مردم بتوانند امور محلی خود را به اجرا بگذارند این عمل و این کار به خوبی انجام بپذیرد و شوراها همان طور که تا به حال نشان داده اند باز هم صلاحیت، قدرت و صلابت خودشان را در اداره امور کشور  و محل خود نشان دهند.

  وی با تشکر از حضور رئیس جمهور در مراسم روز ملی شوراها  و در بین نمایندگان منتخب شوراها ابراز امیدواری کرد که این جلسات به صورت مرتب برگزار گردد و افزود: شوراها ظرفیت فراوانی در کمک به اداره کشور دارند.آنها به صورت گسترده در جای جای کشور حضور دارند و از روستا ها گرفته تا شهرها به فعالیت می پردازند و بازوی توانمندی برای جمهوری اسلامی ایران هستند.

  بالاترین مقام شورایی درکشور با بیان اینکه توانایی های شوراها توانایی های بالایی است تصریح کرد: از این توانایی ها برای کاستن بار سنگینی که بر روی شانه دولت است می توان سود جست و دولتی چابک، کوچک و چالاک به وجود آورد که به امور کلان کشور بپردازد.

  چمران اضافه کرد: شوراهای اسلامی چه در شهرها و چه در روستاها می توانند مسائل محلی خودشان را به خوبی حل و فصل کنند. دلسوزی، توانایی و آگاه بودن به مسائل محلی، شوراییان بر همگان روشن است.شوراهای روستاها عموما نمادی از خلوص و نمادی از کار برای خدا هستند زیرا اینان نه حقوقی دریافت می کنند و نه امکاناتی در اختیار آنها قرار می گیرد بله بدون هیچ چشم داشتی برای رضای خدا و مردم تلاش می کنند.

  وی با انتقاد از بی توجهی به شوراها تصریح کرد: با وجود فعالیت خستگی ناپذیر و تلاش بدون چشم داشت شوراها متاسفانه ما هر روز شاهدیم، گوشه ای یا قسمتی از بدنه شوراها کنده می شود و از اختیارات آنها کاسته می شود در صورتی که هر اقدامی که در جای جای کشور بخواهد عملی شود بدون حضور مردم عملی نمی شود و شوراها خود مردم هستند و در دل مردم جای دارند و پیشانی برخورد نظام با مردم هستند.و اگر شوراها باشند قطعا و یقینا هر برنامه ای بهتر انجام خواهد شد.

  رئیس شورای عالی استان ها مطرح کرد:هنوز مدیریت واحد شهری صورت نپذیرفته است و شوراها، "شوراهای شهر" و "شوراهای روستا" نیستند بلکه شورای شهرداری ها هستند و هنوز عده ای هراس دارند و نگرانند که بخواهند اختیاراتشان را به شوراها واگذار کنند.چرا چنین فکری وجود دارد.قطعا شوراها آن توانمندی را دارند تا در خدمت نظام باشند و بیانات حضرت امام و سخنان مقام معظم رهبری را به درستی بتوانند پیاده کنند و بازوی توانمند دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران باشند.

  چمران در پایان ضمن ابراز امیدواری در رابطه با اجرای هر چه سریعتر قانون اساسی در مورد شوراها یادآور شد: کشورما با این مردم سالاری دینی میتواند گام های بلند تری در راستای توسعه همه جانبه بردارد.