• امروز جمعه, 03 اسفند 1397 - Fri 02 22 2019
 • بررسی مشكلات شوراهای بخش و روستا در شورای اسلامی استان تهران

  اعضای شورای اسلامی استان تهران، طی جلسه ای با حضور مدیر کل امورروستایی استانداری تهران مشکلات شوراهای بخش و روستا را بررسی کردند.


  به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرستان شهریار و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان تهران ، اعضای شورای اسلامی استان تهران، مشاورین و معاونین شورا طی نشستی با مدیر کل امور روستایی و معاون دفتر فنی استانداری تهران و با حضور تعدادی از روسای شورای اسلامی  بخش های  تابعه استان در محل استانداری تهران به مشکلات شوراهای بخش و روستا پرداختند.

  دراین جلسه ناصر عبدی آذر رئیس شورای اسلامی استان تهران درابتدا دلیل تشکیل این جلسه مشترک را وجود مشکلات زیاد شوراهای بخش و روستا دانست  و از حضور جناب آقای الماسی تشکر کرد و در ادامه به لزوم انعقاد تفاهم نامه  فی ما بین استانداری تهران، شورای اسلامی استان تهران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  در خصوص تهیه  طرح های هادی روستایی تاکید کرد. و همچنین در خصوص روستاهایی که به نقطه اتصال شهری تبدیل شده اند خواستار روشن سازی شد.

  در ادامه این جلسه اعضا دراین جلسه خواستار بررسی مشکلات و پیگیری طرح هادی روستاهایی که فاقد طرح هادی هستند یا اعتبار آنها  به پایان رسیده است، شدند. همچنین همکاری در ایجاد واحدهای اشتغال زایی روستاییان بومی طرح پیشنهادی دیگر اعضا شورا بود که مطرح و مقرر شد"  اختصاص حریم به روستاها به عنوان طرح پیشنهادی ارائه گردد.

  همچنین مطرح گردید" شورای اسلامی استان تهران  و اداره کل  امور روستایی و شوراهای استانداری تهران در خصوص  تهیه بخشنامه  بودجه  دهیاری ها  و شوراهای بخش  هماهنگی  های لازم  را به عمل آورند تا شوراهای مذکور با مشکلات قانونی مواجه نگردند.

  الماسی مدیر کل امور روستایی استانداری تهران نیز در این نشست تصریح کرد: بنیاد مسکن باید فعالیت خود را فقط  در حوزه قانونی وظایف خود انجام دهد واز ورود به وظایف دهیاری ها و بخش ها پرهیز کند.