• امروز جمعه, 03 اسفند 1397 - Fri 02 22 2019
 • در سیاست گذاری ها باید به جایگاه شورا به عنوان ركن تصمیم گیری كشور اشاره شود.

  به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرستان شهریار و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها ، مهندس مهدی چمران رئیس شورای عالی استان ها گفت: در سیاست گذاری ها باید به جایگاه شورا به عنوان رکن تصمیم گیری کشور اشاره کرد .

  مهندس مهدی چمران در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها ،ضمن ابراز امیدواری از مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص تعیین حدود شورای عالی استان ها، شورای استان و شورای شهر و روستا گفت: بر اساس اطلاعاتی که بدست بنده رسیده است این مصوبه به خواسته شوراها کمی نزدیک است.

  چمران ادامه داد: در ابتدا برای شوراها فقط جایگاه نظارتی قائل بودند و قانون این بود که تصمیمات شورا مغایر شرع و قانون اساسی نباشد که بسیار مبهم بود.

  اما ما عقیده داشتیم که سیاست گذاری شوراها باید مشخص شود و در این سیاست گذاری باید به جایگاه شورا به عنوان رکن تصمیم گیری کشور اشاره شود.

  رئیس شورای عالی استان ها افزود: در این مصوبه اشاره کوچکی به این خواسته ی شوراییان شده است که امیدواریم بیش از این مورد توجه قرار گیرد و اصول قانون اساسی به درستی رعایت شود.

  گفتنی است روز یکشنبه مورخ95/05/31  مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبه ای با عنوان " تعیین حدود صلاحیت شورای عالی استان‌ها، شوراهای استان‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا در وضع مقررات، نظارت و تصمیم‌گیری‌ها، براساس اصول 7، 100، 101 و103 قانون اساسی و پیش‌بینی سازوکار قانونی لازم، برای تضمین عدم مغایرت مصوبات آنها با قوانین عادی" به تصویب رساند.